F&F Filipowski sp. j.

Sterownik rolet STR-3P dopuszkowy

Produkt magazynowany - Wysyłka w ciągu 24-48h
Sterowanie elektrycznymi silnikami w roletach zewnętrznych i żaluzjach.
DOBRA CENA
84.27zł
Produkt dostępny
Kod produktu STR-3P
Kod EAN 5908312597834
Seria
Producent FF
Index 02.626445
 • Darmowa dostawa
  Dla zamówień powyżej 500zł
 • Pomoc techniczna
  Po prostu zadzwoń lub napisz
 • 100% Bezpieczeńśtwa
  Istniejemy na rynku od 2013 roku
 • Gorące oferty
  Ceny z rabatem nawet do 90%

Opis produktu

Dopuszkowy sterownik rolet
sterownik żaluzji z regulacją nachylenia lamelek
do napędów 230 V
montaż w puszce podtynkowej Ø60

Sterowanie elektrycznymi silnikami w roletach zewnętrznych i żaluzjach.

Zasada działania sterownika rolet dopuszkowego
Dopuszkowy sterownik rolet przeznaczony jest do otwierania i zamykania jednej rolety. Sterowniki można łączyć w grupy i w efekcie sterować wieloma roletami. Zasilanie sterownika rolet sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej. Załączenie silnika następuje przez chwilowe podanie sygnału N na jedno z wejść sterujących. Silnik pracuje przez ustawiony czas w celu podniesienia lub opuszczenia rolety. Roletę mozna zatrzymać na dowolnym poziomie (niepełne otwarcie lub zamknięcie rolety).

Sterowanie silnikami w roletach zewnętrznych
Wejścia sterujące podzielone na dwie grupy: sterowanie lokalne i sterowanie centralne.

Sterowanie lokalne

Praca w trybie jednego lub dwóch przycisków lokalnych.
DWA PRZYCISKI LOKALNE
Każdy kierunek ruchu rolety ma własny przycisk lokalny. Krótkie naciśnięcie (<0,5 s) powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku przez zaprogramowany okres czasu. Jeżeli w momencie naciśnięcia przycisku roleta jest już w ruchu to nastąpi jej zatrzymanie. Długie naciśnięcie przycisku (>0,5 s) powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku przez cały czas, gdy przycisk jest naciśnięty (funkcja umożliwia np. regulację nachylenia lamelek).
JEDEN PRZYCISK LOKALNY
Wejście sterowania lokalnego Dół podłączone jest na stałe do linii N. Do wejścia sterowania lokalnego Góra podłączony jest przycisk, który przemiennie załącza roletę do pracy w jedną lub drugą stronę. Krótkie naciśnięcie przycisku (<0.5 s) załącza roletę na zaprogramowany czas. Jeżeli w momencie naciśnięcia przycisku roleta jest już w ruchu to nastąpi jej zatrzymanie. Długie naciśnięcie przycisku (>0.5 s) załącza roletę na czas ciągłego naciskania przycisku. Każde kolejne naciśnięcie uruchomi roletę w kierunku przeciwnym do poprzedniego.

Sterowanie centralne

Sterownik rolet dopuszkowy współpracuje zawsze z dwoma wejściami sterowania centralnego.
Sterowanie centralne umożliwia załączenie rolet na ruch tylko w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety po upływie ustawionego czasu lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.
Czas załączenia rolety w sterowaniu centralnym może zostać losowo opóźniony o maksymalnie o 1 s. Służy to zminimalizowaniu udaru prądowego w sieci w przypadku jednoczesnego uruchomienia wielu sterowników.

Jakie są zalety dopuszkowego sterownika rolet STR-3P?

sterowanie roletami lokalne i centralne
uniwersalne sterowanie jedno- lub dwuprzyciskowe
obsługa napędów 230V
funkcja blokady
trwały sygnał na wejściu Centralny Dół uniemożliwia sterowanie wszystkimi przyciskami do momentu zdjęcia sygnału
współpraca z zewnętrznymi czujnikami deszczu i wiatru oraz centralami alarmowymi
pamięć kierunku dla sterowania roletami lokalnego i centralnego. Jeżeli sterownik wykona rozkaz Centralny – góra, to kolejne naciśnięcie przycisku lokalnego uruchomi roletę w dół
asynchroniczny czas załączenia rolety w sterowaniu centralnym. Czas jest losowo opóźniany maksymalnie o 1s w celu zminimalizowania udaru prądowego w przypadku jednoczesnego startu wielu napędów
niski pobór mocy w stanie czuwania (<0,15W)
szeroki zakres napięcia zasilania 100÷264V AC
steruje ruchem żaluzji nie tylko „góra-dół”, lecz także umożliwia sterowanie układem samych lamelek (kąt nachylenia)
Podłączenie sterownika rolet dopuszkowego

Sterownik rolet z serii STR - działanie i podstawowe funkcje

Dla bezpieczeństwa własnego i swoich bliskich instalujemy w budynkach mieszkalnych i domach rolety zewnętrzne na drzwiach i oknach. Chronią nasze mieszkanie przed wścibskimi oczami sąsiadów, silnymi burzami i huraganami oraz, co najistotniejsze, przed włamaniem. Coraz częściej dla własnej wygody montowane są rolety elektryczne poruszane wbudowanym w kasetę rolety silnikiem niewielkiej mocy. Do uruchomienia i sterowania taką roletą potrzebne są odpowiednie urządzenia. Na rynku jest wiele rozwiązań, od zwykłych włączników naściennych po wyrafinowane systemy „inteligentnego domu”. Proponowane przez firmę F&F sterowniki rolet są niedrogie, a umożliwiają stworzenie układu pełnej automatyki rolet w całym obiekcie.

Sterowniki rolet STR przeznaczone są do sterowania roletami i innymi obiektami jak bramy wjazdowe napędzane silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego. Pojedynczy sterownik rolet może pracować jako urządzenie samodzielne do otwierania/zamykania jednej rolety, jak również umożliwia łączenie sterowników w grupy do centralnego sterowania wieloma roletami. Jest to możliwe dzięki impulsowemu charakterowi wejść sterujących, tzn. sterownik uruchamia roletę po otrzymaniu rozkazu, jakim jest impuls napięciowy wyzwalany za pomocą włącznika chwilowego (dzwonkowego). Każdy sterownik rolet posiada grupę wejść sterowania lokalnego oraz grupę wejść sterowania centralnego. Podanie impulsu sterującego na odpowiednie wejście determinuje określoną reakcję sterownika zgodną z opisem tego wejścia.

Drodzy państwo!
Dokładamy wszelkich starań, aby nasze opisy produktów w sklepie były jak najbardziej wyczerpujące i zawierały maksimum potrzebnych informacji.

Szczegółowe dane techniczne

Bezhalogenowe
Tak
Generator losowy
Tak
Kolor
Kolor naturalny
Konfiguracja elementów
Element podstawowy
Maksymalna moc łączeniowa
320W
Materiał
Tworzywo sztuczne
Napięcie znamionowe
230V
Przezroczysty
Nie
Przystosowany do czujnika deszczu
Tak
Przystosowany do czujnika wiatru
Tak
Rodzaj materiału
Tworzywo termoplastyczne
Sposób mocowania
Mocowanie śrubowe
Sposób montażu
Montaż podtynkowy
Stopień ochrony (IP)
IP20
Wejście modułów dodatkowych
Tak
Wykończenie powierzchni
Matowy
Z funkcją pamięci
Tak
Z podłączeniem do czujnika jasności
Nie
Z programem astronomicznym
Nie
Zabezpieczenie przed niepożądanym zamknięciem/zatrzaśnięciem
Nie
Ze złączem do czujnika stłuczenia szyby
Nie
Zintegrowany wyłącznik czasowy
Nie
Drodzy państwo!
Dokładamy wszelkich starań, aby nasze opisy produktów w sklepie były jak najbardziej wyczerpujące i zawierały maksimum potrzebnych informacji.